İştirak Yönetimi

Burak Ersoy

Burak Ersoy

lifecell Genel Müdürü

Burak Ersoy, Aralık 2006’da Turkcell’de çalışmaya başlamıştır. Ekim 2015’ten itibaren Ukrayna lifecell Genel Müdürü görevini yürütmektedir. Bu göreve atanmadan önce Turkcell'de, sırasıyla Türkiye Perakende Satış Müdürü, Küçük Ölçekli İşletmeler Kanal Direktörü ve Bireysel Satıştan Sorumlu GMY görevlerini yapmıştır. Profesyonel iş hayatına 1993 yılında Bayındır Menkul Kıymetler yatırım danışmanı olarak başlayan Ersoy, 1999 yılına kadar Marsh Ankara Bölge Müdürü, 2006 yılına kadar da MarSA Kraft Ticari Pazarlama, Satış Geliştirme ve Türkiye Satış Müdürü rollerini almıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği, Gazi Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans bölümlerinden mezun olan Ersoy, Chicago Booth Üniversitesi Stratejik Gelişim programını tamamlamıştır.

Dina Tsybulskaya

Dina Tsybulskaya

BeST Genel Müdür

Dina Tsybulskaya, Mart 2016 tarihinde BeST Genel Müdürü görevine atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce, Temmuz 2012 yılından itibaren şirketin Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Tsybulskaya kariyerine 2004 yılında dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Publicis’in Belarus ofisinde başlamıştır. 2007 yılında telekom sektörüne geçiş yapan Tsybulskaya, Turkcell Grubu’na katıldığı tarihe kadar mobil operator velcom’da Pazarlama Direktörü görevi yapmıştır. Dina Tsybulskaya, 2000 yılında Minsk Üniversitesi (Linguistics) Yabancı Diller ve Uluslararası Politika Bölümü’nde lisans eğitimini ve daha sonra European Humanitarian Üniversitesi’nde Uluslararası Politika yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Tsybulskaya, ayrıca 1999 yılında Ontario Business School’da İşletme ve Ekonomi, 2007 yılında Charted Institute of Marketing London’da Pazarlama ve 2012 yılında TAG Business School ve INSEAD Business School’dan Üst Yönetim için İş Geliştirme profesyonel sertifikaları ve diplomaları almıştır.

İsmet Yazıcı

İsmet Yazıcı

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü

İsmet Yazıcı, 2009 yılında Turkcell’e katılmıştır. Aralık 2015 tarihinden itibaren Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Bu göreve atanmadan önce 2009- 2010 yılları arasında Global Tower Satış ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, 2010-2011 yılları arasında ise Genel Müdür olarak çalışmıştır. 2011-2015 yılları arasında Turkcell’in Belarus Cumhuriyeti’ndeki iştiraki BeST’de Genel Müdür olarak görev almıştır. Profesyonel iş hayatına 1993 yılında katılan Yazıcı, 2009 yılına kadar Nortel şirketinin Türkiye ve ABD ofislerinde sırası ile Araştırma & Geliştirme Mühendisi, Uluslararası Satış Mühendisi, Romanya Ülke Müdürü, Ürün Pazarlama Müdürü, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika CDMA İş Geliştirme Direktörü, Kurumsal Çözümler Satış Lideri olarak görev almıştır. İsmet Yazıcı, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayıp, 1998 yılında Marmara Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi ve 2001 yılında Texas Üniversitesi’nden Uluslararası Pazarlama ve Yönetimi dalında yüksek lisans derecelerini almıştır. 2011 yılında ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun olarak ikinci lisans eğitimini tamamlamıştır.

Ahmet Sezer

Ahmet Sezer

İnteltek Genel Müdürü

Ahmet Sezer, İnteltek’e 2004 yılında Genel Müdür olarak katılmıştır. Profesyonel iş hayatına Aselsan’da başlamıştır. Sonrasında sırayla, IBM Turk, Intertech ve Vestel Grup ve Vestel Consulting’de Sistem Mühendisi, Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür ve Probil’de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Ahmet Sezer, 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Eren Eygi

Eren Eygi

Azerinteltek Genel Müdürü

Eren Eygi, Temmuz 2015 tarihinde Azerinteltek Genel Müdürü görevine atanmıştır. Profesyonel iş hayatına 1993 yılında Saben şirketinde başlayan Eygi, sonrasında 1994-1995 yılları arasında Gama İnşaat Rusya’da Şantiye Mühendisi, 1996-1997 yılları arasında Uniroyal Kimya’da Orta Asya Ülkeleri’nden sorumlu Bölge Müdürü, 1997-2008 yılları arasında Colgate-Palmolive’de Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan Ülke Müdürü, Kazakistan Genel Müdürü, 2008 yılında Kcell’de Pazarlama Direktörü ve 2008-2015 yılları arasında Danone CIS’de Belarus Ülke Müdürü ve Danone Rusya’da Bölge Ticari Direktörü ve Bölge İdari Direktörü olarak çalışmıştır. Eren Eygi, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çağatay Aynur

Çağatay Aynur

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü

Çağatay Aynur, Turkcell Grubu’na 2000 yılında Müşteri Yöneticisi olarak katılmıştır. Temmuz 2015 tarihinde Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü görevine atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce sırasıyla Stratejik Müşteriler ve Kamudan Sorumlu Bölge Müdürü, Büyük Ölçekli İşletmelerden Sorumlu Satış Müdürü, Büyük Ölçekli İşletmelerden Sorumlu Kurumsal Satış Direktörü ve Orta Ölçekli İşletmelerden Sorumlu Kurumsal Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. Profesyonel iş hayatına Erkunt Döküm Sanayi’nde başlayan Çağatay Aynur, Martı Ltd şirketinde Satış Müdürü olarak görev almıştır. Çağatay Aynur, 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Ufuk M. Beyazıt

Ufuk M. Beyazıt

Turkcell Finansman A.Ş. Genel Müdürü

Ufuk M. Beyazıt, 2013 yılında Turkcell Grubu’na Turkcell Hazine, Vergi ve Risk Yönetimi Direktörü olarak katılmış, 2015 yılından itibaren Turkcell Finansman A.Ş Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Profesyonel iş hayatına 1994 yılında Bankers Trust A.Ş.’de Analist olarak başlamış, sırasıyla Garanti Bank International N.V. Amsterdam’da Hazine Müdürü, Londra'da American Express Bank ve Standard Chartered Bank’ta Global Finansal Pazarlar Direktörü, Bank of America Merrill Lynch İstanbul’da Ülke COO’su ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Ufuk M. Beyazıt, lisans eğitimini 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Para ve Bankacılık üzerine İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır.