Ödüller

Webrazzi Ödülleri

“Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka” seçildik.

Teknolojinin Yıldızları

Görme engellilerin bilgiye erişimini kolaylaştıran Turkcell Hayal Ortağım servisimiz Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark tarafından bu yıl birincisi düzenlenen “Teknolojinin Yıldızları” ödül töreninde “Jüri Özel Ödülü”nü kazandı.

Brandon Hall Awards

Yönetim, satış, eğitim ve teknoloji alanlarındaki İK uygulamalarımız, dünyanın en prestijli danışmanlık şirketlerinden Brandon Hall tarafından Mükemmeliyet Ödülleri’ne layık görüldü.

Stevie Awards

Satış alanında dünyanın en önemli ödüllerinden biri olan The Stevie Awards’dan telesatış ekibimiz “Sales Growth Achievement” gümüş ödülün sahibi oldu. Telesatış büyüme başarısına verilen bu ödüle, gelen çağrıyı satışa dönüştürme oranımızı önemli ölçüde yükselterek ulaştık.

Mixx Awards

Mixx Awards’da gnçtrkcll işleri ile 4 ödül kazandık. Gncapp ile “Mobil Aplikasyonlar” kategorisinde altın, yine gncapp ile “Veriden Esinlenen Yaratıcılık”ta altın, gncfest ile “Ev dışı Dijital”de altın ve 14 Kubat ile “Online Reklam Filmi”nde bronz ödüllerin sahibi olduk.

4. Türk Patent Ödülleri

Genel Müdürümüz Kaan Terzioğlu, Ankara’da gerçekleştirilen törende Türk Patent Ligi üçüncülük ödülümüzü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kabul etti.

Interactive Media Awards

Passolig Sosyal Medya Yönetimi ile Interactive Media Awards’da “Sosyal Ağ” kategorisinde “Sınıfının En İyisi” ödülünü kazandık.

MİGFED Türkiye’nin Başarı Oskarları 2014

Turkcell’in paydaşlarının beklentilerini tüm iş yapma süreçlerine yansıttığı gibi desteklediği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerini de bu beklentiler doğrultusunda oluşturması sayesinde ödüle layık görüldü.

600 Minutes CFO Ödülü

Management Events tarafından düzenlenen “600 minutes CFO” organizasyonunda yılın projesi ödülünü geçen yıl hayata geçirdiğimiz “Online Limit Projesi” kazandı.

SHV Energy Award

Dünyanın önde gelen LPG şirketi SHV Energy’nin düzenlediği ve 22 - 24 Nisan 2015 tarihlerinde Milano’da gerçekleştirilen Satış ve Pazarlama Konferansı’nda ilk kez “Satış ve Pazarlama” dalında yarışma yapıldı. Turkcell Akıllı Kadınlar Kulübü’nün İpragaz ile yaptığı kadınların ev bütçelerini düşünen kampanyası “Satış ve Pazarlama Ödülü”nü aldı.

Effie Awards

Gnctrkcll, Bilgi Teknolojileri kategorisinde “AşkMeşk Paketi”yle Gümüş Effie; Gnctrkcll, Turizm-Eğlence-Spor kategorisinde gncfest ile Bronz Effie ve Turkcell Superonline, Bilgi Teknolojileri kategorisinde “Takılan İnternete Sinirlenen Ünlüler” ile Bronz Effie ödüllerine layık görüldü.

IAC Awards

Turkcell ve Turkcell Superonline projeleri, Internet Advertising Competition IAC Awards kapsamında 11 ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

Summit International Awards

1994’ten beri yapılan ve dünyanın saygın pazarlama iletişimi ödüllerinden biri olan Summit International Awards’dan 4 ödül ile döndük. Turkcell TV+ reklamı altın ödül alırken, “Online Display Advertising” kategorisinde “Kerem Bursin Buffering” işimizle, “Consumer Magazine” kategorisinde “Y Not” işimiz de birer bronz ödüle layık bulunduk. Global Bilgi’nin Money Club Kart’a yeni yılda yapmış olduğu Money Tombala uygulaması ile de “Sosyal Medya” kategorisinde gümüş ödül kazandık.

Engelsiz Bilişim Ödülleri

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından düzenlenen Engelsiz Bilişim Ödülleri 2015 kapsamında, “Engelsiz Eğitim Programı” ile “Engelsiz Bilişim Eğitim Ödülü”ne Turkcell layık görüldü.

Baykuş Ödülleri

Türkiye Araştırmacılar Derneği Baykuş Ödülleri töreninde Nöromarketing teknikleri kullanarak yaptığımız “Jingle Test Araştırması” ile yüzlerce araştırma arasından sıyrılıp “Gümüş İnovatif Baykuş” ödülünü aldık.

Digital Communication Awards

Turkcell Müzik çevrimdışı dinleme özelliğini vurgulamak için yaptığımız tüketicileri çevrimdışıyken hedefleme işimizle, “Mobile Display Ad – Custom” kategorisinde altın ödülü kazandık.

IAB MIXX Awards

Dünyanın en prestijli yarışmalarından IAB MIXX Awards’dan “Turkcell Connect (Offline Modda Internet)” projemiz ile “Proje & Strateji En İyi Firma” kategorisinde birincilik ödülü aldık.

Kristal Elma Ödülleri

Her yıl Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen, reklam sektöründeki kişi ve kurumların başarılarını ödüllendiren Kristal Elma’da reklam projelerimizle toplam 13 ödül kazandık.

Altın Örümcek Ödülleri

www.turkcell.com.tr ile katıldığımız 13. Altın Örümcek Yarışması’nda başta “Türkiye’nin En İyi Kurumsal Web Sitesi Ödülü” olmak üzere, toplam 5 ödüle layık görüldük.

Smarties EMEA 2015

Smarties EMEA 2015 Global ve Turkey ödüllerinde, Turkcell Sağlıkmetre Uygulaması, Turkcell Connect, Turkcell Dijital Akademi ve Turkcell Platinum pazarlama çalışmalarımız başta “Best in Show” olmak üzere toplam 12 ödül aldı.

Boğaziçi Bilişim Ödülleri

Compec’in (Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü) bu yıl üçüncü kez gerçekleştirdiği Boğaziçi Bilişim Ödülleri kapsamında “En İyi GSM Operatörü” ve “En İyi İnternet Sağlayıcısı” kategorilerinde jüri ve halk oylaması sonucunda birinci seçildik.

Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü’nün Management Study with Executives (MSE)’15 kapsamında organize ettiği Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri’nde “Yılın Teknoloji Şirketi” seçildik.

Teknoloji Markaları Geliştirmede Liderlik Ödülü

İnovasyon Haftası kapsamında, Teknoloji Markaları Geliştirmede Liderlik Ödülü’ne layık görüldük.

New York W3 Awards

Her yıl New York ‘ta Academy of Interactive and Visual Arts tarafından dünyanın tüm ülkelerinden gelen işlerin değerlendirildiği W3 ödülleri yarışmasında bu yıl Turkcell Superonline, Turkcell TV+ web sitesi ile altın ödüle layık bulundu.