Turkcell'in BiST ve NYSE'de 15. Yılı

Dünyanın en köklü ve en büyük borsası New York Borsası'na kote Türkiye’den ilk ve tek şirket olan Turkcell’in hisseleri, 2000 yılından bu yana Borsa İstanbul ve NYSE’de işlem görüyor.

“Türkiye’nin Turkcell’i” olarak attığımız adımlarla ülkemizin uluslararası arenada önde gelen temsilcilerinden biri olmanın bu yıl da haklı gururunu yaşadık. Entegre telekomünikasyon hizmetleri sunan bir grup olarak bugünlere gelirken pek çok ilke imza attık, öncü olduk. Bu ilklerden biri de on beş yıl önce global oyuncuların arenası olan New York Borsası’nda (NYSE) yerimizi almak oldu. Borsa İstanbul ve NYSE’de halka arzımızın 15. yıldönümü için bir dizi etkinlik gerçekleştirerek New York’ta paydaşlarımızla bir araya geldik.

Turkcell'in BİST ve NYSE'de 15. yılı
Turkcell, NYSE'de işlem gören
2.400 şirket içerisinde
ilk 500'de

Turkcell hisselerinin NYSE’de işlem görmeye başlamasının 15. yılını, 1 Eylül 2015 Salı günü, New York Borsası’nın geleneksel kapanış gongu töreninde kutladık. Geleneksel seremonide kapanış gongunu, Turkcell adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça çaldı. NYSE Başkanı Tom Farley ev sahipliğinde gerçekleşen seremoniye, Turkcell heyeti ve NYSE temsilcilerinin yanı sıra Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Zafer ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ile basın mensupları katıldı.

15. Yıl Onuruna Turkcell Resepsiyonu

15. YIL ONURUNA TURKCELL RESEPSİYONU

Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu himayesinde Turkcell’in halka açılmasının 15. yılı onuruna, 31 Ağustos 2015 tarihinde The Plaza Hotel New York’ta bir resepsiyon düzenledik. Amerikan ve Türk iş dünyasından, kamudan ve sivil toplum kuruluşlarından önde gelen isimlerin davetli olduğu gecede, yüzü aşkın katılımcı resepsiyonu onurlandırdı.

2000 yılında halka arz yolculuğuna ilk adımı atan Turkcell’in tanıtım filmi ile başlayan gece, Turkcell’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve CEO’su Kaan Terzioğlu’nun ev sahipliğinde açılış konuşmaları ile devam etti. Gecenin sonunda Turkcell’in geride bıraktığı 15 yıllık halka arz sürecinde katkılarından dolayı New York Stock Exchange’e, Borsa İstanbul’a ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu’na teşekkür plaketleri takdim edildi. New York Stock Exchange Uluslararası Müşteri İlişkileriBölümü Başkanı Stefan Jekel, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin Zafer, Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Sayın Ertan Yalçın’a plaketleri takdim edildikten sonra gecenin onur konukları olan NY Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, Büyükelçi ve Daimi Temsilcisi Yaşar Halit Çevik’e de değerli katılımları için teşekkür edildi.

TURKCELL YÖNETİMİ TEKNOLOJİ DEVLERİNİN EVİNDE

Turkcell Yönetim Kurulu ve üst yönetimi, Silikon Vadisi’nde dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerini ziyaret etti. Teknoloji devlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda şirketlerin başarı hikâyeleri, sektör dinamikleri ve birlikte yaratılabilecek sinerjiler görüşüldü.

Turkcell Yönetimi Teknoloji Devlerinin Evinde
Turkcell Yönetimi Teknoloji Devlerinin Evinde