Üst Yönetim

Üst Yönetim

* 29 Şubat 2016 tarihi itibarıyla görevinden ayrılmıştır .

KAAN TERZİOĞLU

Genel Müdür

Kaan Terzioğlu, 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başlayan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir. Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve Carrefoursa A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Kaan Terzioğlu Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

MURAT DOĞAN ERDEN

Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Doğan Erden, profesyonel iş hayatına Bankers Trust Türkiye Hazine ve Sermaye Piyasaları Bölümü’nde başladı. 2001 yılında Turkcell’e katılarak, Hazine ve Risk Yönetimi faaliyetlerinden sorumlu Direktör görevini yürüttü. 2006 yılından bu yana çeşitli Turkcell Grup Şirketlerinin aktif Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu faaliyetlerini sürdürmektedir.
İstanbul Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Erden, MBA derecesini 1995 yılında San Diego State Üniversitesi’nden almıştır. Wharton Executive Development programını tamamlayan Erden, benzer uluslararası enstitülerden Şirket Birleşme ve Devralmaları, Stratejik Finans türev konularında uluslararası sertifikalara sahiptir.
İyi derecede İngilizce ve Almanca bilgisine sahip olan Murat Doğan Erden, evli ve iki çocuk babasıdır.

SERHAT DEMİR

Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı

Serhat Demir Mayıs 2015 itibarıyla Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak Turkcell’e katılmıştır. 1997 yılında Dun&Bradstreet - Türkiye Ofisi’nde kariyerine başlamıştır. 2003-2007 yılları arasında Yıldız Holding - Hukuk Müşavirliği bünyesinde görev alan Demir, 2007 yılında Çalık Holding A.Ş. Hukuk Müşavirliği görevini üstlenmiş ve 2009-2015 yılları arasında Çalık Holding Hukuk İşleri Direktörü ve eşzamanlı olarak holding, telekom ve finans alanında faaliyet gösteren grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Serhat Demir Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

MURAT ERKAN

Satış Genel Müdür Yardımcısı

Haziran 2008’de Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak çalışmaya başlayan Murat Erkan, 1 Aralık 2015 tarihi itibarıyla Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak sırasıyla atanmıştır. Murat Erkan, atanmadan önce, Perakende ve Aktif Satış Grup Başkanı ve Ev ve Bireysel Grup Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev almış, ardından Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olarak Cisco Türkiye’de görev yapmıştır. 10 yıl süre ile Cisco Systems’da çeşitli zamanlarda Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Murat Erkan, Turkcell Superonline’daki görevinden önce 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürmüştür. Murat Erkan, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamlamıştır.

DOĞUŞ KURAN

Müşteri Hizmetleri Grup Başkanı

Doğuş Kuran, 1 Ekim 2015 tarihi itibarıyla Müşteri Hizmetleri Fonksiyonu Grup Başkanı olarak Turkcell’e katılmıştır. Profesyonel kariyerine Alcatel-Teletaş’ta başlamış olan Doğuş Kuran, Cisco Systems ve Microsoft Türkiye organizasyonlarında satış, iş geliştirme ve internet çözümleri danışmanlığı alanlarında yönetim pozisyonlarında bulunduktan sonra Ericsson Türkiye’de Genel Müdür Yardımcı olarak Satış ve Operasyon alanlarında çalışmıştır. Son olarak Accenture Türkiye Ofisinde Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji Sektörü Yönetici Ortağı olarak görev yapmaktaydı. Doğuş Kuran, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında mezun olmuştur. 1997 senesinde Portland State Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği Master derecesini tamamlamıştır.

SEYFETTİN SAĞLAM

İş Destek Genel Müdür Yardımcısı

Seyfettin Sağlam, Temmuz 2014’te Turkcell’e Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Nisan 2015 itibarıyla İş Destek Fonksiyonu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Çalışma hayatına 1998 yılında MSC Danışmanlık’ta başlayan Sağlam, Tekstilbank’ta İnsan Kaynakları Yetkilisi, Yıldız Holding’de Ambalaj, Bilişim, Mali Hizmetler ve Perakende Gruplarından Sorumlu İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. T.C Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ardından Rixos Hotels ve Sembol İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapan Seyfettin Sağlam, Borsa İstanbul A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. ODTÜ Sosyoloji Bölümü mezunu olan Seyfettin Sağlam, Uluslararası Kalite Yönetimi dalında yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Insead’da HR Management & Leadership programlarını tamamlamıştır.

İLKER KURUÖZ

Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı

İlker Kuruöz, 2006 yılında Turkcell’e Servis ve Ürün Geliştirme Bölüm Başkanı olarak katılmıştır. Aralık 2013’ten bu yana Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Bu göreve atanmadan önce Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Profesyonel iş hayatına 1994’de ABT’de başlayan Kuruöz, NCR’da Sistem Danışmanı, Garanti Teknoloji’de Bölüm Müdürü ve Accenture’da Kıdemli Müdür olarak çalışmıştır. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü mezunu olan İlker Kuruöz, yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitede tamamlamıştır.

İLTER TERZİOĞLU

Strateji Genel Müdür Yardımcısı

1994 – 2002 yılları arasında Ericsson Türkiye’de Turkcell’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan İlter Terzioğlu, 2003 yılında Turkcell’e İş Stratejileri, Regülasyon ve Risk Konsolidasyonu Bölüm Başkanı olarak katılmıştır. Ekim 2015 itibarıyla Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce Strateji Fonksiyonuna Bağlı Uluslararası İşler Grup Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Turkcell’de daha önce Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı Vekili, Stratejik Projeler Genel Müdür Yardımcılığı ve Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Terzioğlu, Turkcell grup şirketleri Show TV ve Superonline’da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. İlter Terzioğlu İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olmuştur.